aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie

  04. Przyspiesz swój powrót do zdrowia po operacji

Hipnoza może przyspieszyć powrót do zdrowia po operacji, kiedy jest zastosowana przed i po zabiegu.

    Wolfe i Millet (1960) stwierdzili na grupie 1500 pacjentów, że ci, którzy otrzymywali pozytywne sugestie podczas narkozy, nie wymagali leczenia bólu pooperacyjnego. Dave Elman, hipnoterapeuta amerykański, stosuje hipnozę przy zabiegach chirurgicznych, żeby:

- zredukować lęk przed operacją i w tym samym czasie tworzyć uczucie spokojnego optymizmu podczas operacji,

- dawać pozytywne sugestie, podtrzymywać spokój, zminimalizować ból, zredukować krwawienie i przyspieszyć powrót do zdrowia.

    Dla większości pacjentów przechodzących  operację, sesje hipnoterapii trwają kilka dni lub tydzień przed operacją i jedna sesja po operacji  i  to jest efektywne. W niektórych przypadkach kiedy jest przeprowadzona większa operacja może być bardzo korzystne żeby mieć kilka sesji aby zredukować ból i lęk oczekiwania przed zabiegiem. Dobrze byłoby też zastosować jedną sesję wcześniej przed hospitalizacją aby przyśpieszyć i polepszyć powrót do zdrowia. Hipnoterapia może być również korzystna dla pacjentów z poważnymi problemami zdrowotnymi.

powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 21 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www