aktualności strona g Kontakt

Hipnoterapia dla Ciebie

 

Leczenie alkoholizmu


Hipnoterapia w chorobie alkoholowej - leczenie alkoholizmu.


Hipnoterapia jest skuteczną metodą leczenia choroby alkoholowej.

W dość krótkim czasie może przyczynić się do zlikwidowaniu patologicznego nadużywania alkoholu. Stosowanie hipnozy w naszej pracy najczęściej stanowi element psychoterapii i wówczas leczenie alkoholizmu jest bardziej kompleksowe i prowadzi do zmian psychologicznych. Obok tworzenia awersji do alkoholu redukuje się także przymus picia m.in. przez trenowanie asertywności. Czyni się to przede wszystkim w początkowym stadium terapii. Na następnych etapach pacjenci uczą się nowego, pozytywnego traktowania własnej osoby, jak żyć z alkoholizmem, oraz nabywają umiejętności niezbędnych do życia w trzeźwości.

W leczeniu alkoholizmu hipnozą dość często terapeuta czyni skojarzenie ze smakiem alkoholu, bądź aromatem - uczucia obrzydzenia. Metoda ta nazywana jest awersyjną i służy wywołaniu odruchu unikania kontaktu z alkoholem. Stosowana jest też czasami do zmiany nastawienia pacjenta wobec własnej choroby i jej leczenia.

Hipnoza sprawdza się także podczas redukowania lęków nerwicowych, wcześniej zaspakajanych przez pacjentów za pomocą alkoholu. Niezastąpiona okazuje się często także przy diagnostyce przyczyn nałogów, gdzie wykorzystuje się np. regresję wieku - tj. wywołany sugestią powrót do wcześniejszych, niejednokrotnie zapomnianych doświadczeń, leżących często u podstaw alkoholizmu.

Pozytywny skutek podczas leczenia alkoholizmu za pomocą hipnoterapii uzależniony jest w dużej mierze od czynników nie związanych bezpośrednio z hipnozą. Są to np.dość duża motywacja do zmiany, wiara w skuteczność tej metody, stopień uzależnienia, wpływ najbliższego otoczenia, osobiste predyspozycje i in.. Warunkiem koniecznym dla sukcesu hipnoterapii jest dopasowanie terapii do indywidualnych cech osoby leczonej, a także odpowiednia relacja pacjenta z terapeutą.
      

Leczenie alkoholizmu może być skuteczne tylko przy pełnym zaangażowaniu pacjenta w terapię. Przy spełnieniu pewnych warunków leczenie przez hipnozę może być metodą nie tylko efektywną, ale także szybką. Nasz ośrodek oferuje terapię osobom uzależnionym i współuzależnionym (koalkoholizm). Dzięki naszemu zespołowi doświadczonych psychologów i hipnoterapeutów, możemy skutecznie pomóc Ci w naprawie Twojego życia. Jeśli masz problem z alkoholem - zgłoś się do nas.


Uzależnienia a zwłaszcza leczenie alkoholizmu

Jest wiele uzależnień, z którymi przychodzą pacjenci pytając o pomoc. Większość uzależnień bardzo dobrze poddaje się leczeniu metodami hipnoterapeutycznymi. Najwięcej pacjentów przychodzi do naszego ośrodka lecząc takie problemy jak: alkoholizm, narkomania, palenie papierosów ale także nadwaga, otyłość itp. Nie tylko leczenie alkoholizmu może być wspomagane przez hipnozę. Metoda ta sprawdza się w terapii większości nałogów, z którymi pacjenci przychodzą do naszego ośrodka. Najczęstsze problemy, z którymi pracujemy to (oprócz alkoholizmu) narkomania, nikotynizm, a także otyłość. Przy większości z nich jesteśmy w stanie skutecznie pomóc. Trans hipnotyczny może być niezastąpiony także przy leczeniu zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych: objadaniu się, obgryzania paznokci, uzależnieniu od hazardu, erotomanii itd.. Zadzwoń i dowiedz się, czy jesteśmy w stanie Ci pomóc.


powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   22 - 622 48 38,   508 771 780   
Dobry psycholog Warszawa i fachowa pomoc. Leczenie uzależnień, szczególnie alkoholizmu oraz rzucanie palenia. Psychoterapia rodzin i par a także hipnoza oraz leczenie nerwicy i depresji. Zapraszamy.

Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56 lokal 8,

Aktualności:
Od stycznia 2011 r pani Agnieszka Dębniak prowadzi terapię dla kobiet będących w ciąży. Serdecznie zapraszamy. więcej...
W każdy wtorek i piątek konsultacje telefoniczne od 11-12. Tel. 22 622 48 38 więcej...
HIPNOTERAPIA DLA CIEBIE

więcej...
Lęki i Fobie

więcej...
Depresja

więcej...
Anoreksja i Bulimia

więcej...
Palenie papierosów
więcej...

Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
www.eura7.com - projektowanie stron www