aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie

  06. Stres i lęk

Wielu ludzi codziennie doświadcza stresu, lęku, napięcia. Ten stan niekiedy może doprowadzić do poważnego pogorszenia samopoczucia, a w niektórych wypadkach może pojawić się depresja. Lęk przybiera różną formę, na przykład mogą to być ataki paniki, ale również różne dolegliwości w ciele. Hipnoterapia skutecznie leczy te objawy.

Stres - negatywny stan emocjonalny utrzymujący się przez dłuższy czas, spowodowany występowaniem sytuacji trudnej
Lęk -ciągły niepokój występujący na pierwszy rzut oka bez żadnej konkretnej przyczyny

Czy przeżywanie lęku i stresu jest zjawiskiem naturalnym?

Reakcja strachu jest naturalną odpowiedzią ludzkiego umysłu na sytuację zagrażającą zdrowiu. Jeśli strach występuje w konkretnej, niebezpiecznej sytuacji, jest to całkiem naturalna, zdrowa reakcja, mająca na celu ochronę. Jednakże jeśli przez dłuższy okres czasu przeżywamy napięcie, które negatywnie wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie, jest to sytuacja nienaturalna. W takim wypadku należy przyjrzeć się bliżej przyczynom, które są odpowiedzialne za nasze emocje.  

Stres, który utrzymuje się przez dłuższy czas, jest niekorzystny dla naszego zdrowia i należy podjąć próbę walki z tym stresem.

Lęk jest stanem emocjonalnym, który ma bardzo destrukcyjny charakter. Przyczyny lęku często są ukryte głębiej w naszym umyśle, w podświadomości. Korzeni lęku należy poszukiwać w przeszłości. Leczenie zaburzeń lękowych jest złożoną sprawą.

Hipnoterapia umożliwia docieranie do głębszych części naszego umysłu, pozwala na nawiązywanie kontaktu z podświadomością. Dzięki hipnozie możemy dokonywać zmian na tym głębszym poziomie, właśnie tam gdzie leży problem. Dlatego terapia ta jest skuteczniejsza i szybsza niż klasyczne metody. Wiele osób cierpiących na zaburzenia lękowe korzysta z hipnoterapii z bardzo dobrym skutkiem. Należy jednak podkreślić, że jest to terapia, a nie jednorazowa interwencja.

 
powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 21 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www