aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie

  02. Terapia osób lękowych

Lęk - jak go pokonać? jak sobie z nim poradzić? W naszym gabinecie stosujemy hipnozę, która polega na skontaktowaniu się z głębszą częścią umysłu, z podświadomością.

     Hipnoza błędnie kojarzy się ze snem lub utratą pamięci. W rzeczywistości doświadczenie transu jest sprawą bardzo indywidualną i nie jest żadnym magicznym przeżyciem. W terapii wystarczy osiągnąć płytki lub średni trans by osiągnąć zamierzony cel.
    Terapia osób lękowych jest bardzo indywidualna. Chociaż symptomy lęku mogą być podobne, przyczyny są bardzo różne. Wszystko zależy od indywidualnych doświadczeń danej osoby. Przyczyny lęku mogą być związane z traumatycznym wydarzeniem jakie miało miejsce w  przeszłości - sytuacją zagrożenia życia, wypadkiem, przemocą.
Wtedy metody hipnotyczne polegają na neutralizowaniu tego przykrego wydarzenia w pamięci. Częściej jednak przyczyny nie są związane z żadnym konkretnym wspomnieniem. Przyglądamy się wówczas różnym ukrytym w podświadomości negatywnym myślom dotyczącym rzeczywistości czy samooceny. Osoby lękowe często myślą w sposób katastroficzny, negatywny. Oczekują wszystkiego co najgorsze - nieszczęścia, wypadku, porażki. Nie wierzą w swoje siły, nie wierzą w to, że sobie same poradzą.
Takie myśli napędzają lęk. Niezwykle istotne jest, by takie myśli sobie uświadomić.
   Techniki jakie wtedy stosujemy to przekazywanie pozytywnych sugestii, które wpływają na zmianę sposobu myślenia o sobie i o rzeczywistości. Kolejną techniką jest wizualizacja. Polega ona na wyobrażaniu sobie pewnych sytuacji, miejsc, emocji za pomocą obrazów. Wizualizacja lęku jaki przeżywa dana osoba umożliwia konfrontację ze swoimi emocjami i z ich istotą. Wtedy zazwyczaj posługujemy się metaforą.
Często stosujemy wizualizację spokojnych miejsc, kojarzących się z relaksem, by nauczyć osobę odczuwania, doświadczania spokoju. W terapii lęku jest to bardzo ważne.
   Czasami w hipnozie poszukujemy pozytywnej intencji jaka kryje się za lękiem. Na pierwszy rzut oka wydaje się to abstrakcyjne i pacjenci nie potrafią dojrzeć żadnej „pozytywnej strony” lęku. Jednak po głębszej analizie okazuje się, że lęk spełnia liczne funkcje i dlatego się utrzymuje. W fobiach społecznych może to być chęć uniknięcia porażki, tak by chronić swoją samoocenę. W agorafobii korzyści jakie płyną z lęku mogą być związane z opieką i uwagą jaką poświęcają nam najbliżsi.
   Pamiętajmy, że nie leczona nerwica lękowa może rozwinąć się w  poważniejszą chorobę jaką jest depresja.
   Naszych pacjentów uczymy również technik autohipnozy, by samodzielnie w domu mogli się relaksować i pracować nad problemem.
   Hipnoterapia jest terapią krótkoterminową - jedną z najkrótszych terapii.
Jest to skuteczna metoda ponieważ polega na docieraniu do głębszej części naszego umysłu, do podświadomości. Interwencja terapeutyczna przebiega głębiej.
   W naszym ośrodku nasz psycholog, psychoterapeuta, pomoże Państwu odnaleźć własne zasoby, własny potencjał, odwagę i radość życia.

powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 21 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www