aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie

  01. Hipnoterapia w leczeniu lęku i fobii społecznej.

Fobia społeczna - obecnie jest to zjawisko bardzo powszechne. Główny problem związany jest z lękiem przed tym jak człowiek jest postrzegany, co inni o nim myślą i często towarzyszy temu odczucie, że wszystko co robi jest oceniane przez innych.

Strach przed byciem ocenionym

Osoby cierpiące na fobię społeczną posiadają nadmierną samokrytykę i mają wrażenie, że wszyscy negatywnie ich oceniają.


Symptomy fobii społecznej:

- suchość w ustach,

- rumienienie się,

- uczucie bycia chorym,

- jąkanie się, drżenie głosu,

- przyspieszone bicie serca,

- biegunka,

- problem z oddawaniem moczu w publicznej toalecie,

- pocenie się,

- drżenie ciała

Ostatecznie te symptomy mogą spowodować atak paniki. Lęk społeczny często występuje z innymi lękami, ogólnym niepokojem, nerwicą.

 

Publiczne sytuacje

Lęk społeczny czy fobia społeczna objawiająca się w zdarzeniach i sytuacjach publicznych jak np.: wyjście wieczorem na spacer, pójście do sklepu, kościoła, spotkanie z ludźmi, wyjście do pracy, uczestniczenie w spotkaniach towarzyskich.
Wszystkie te problemy utrudniają kontakt z innymi ludźmi i powodują lęk przed nimi.

 

Unikanie, uchylanie się

Ludzie z fobią społeczną, często planują różne czynności tak, aby unikać sytuacji kiedy mogą nastąpić wzajemne społeczne oddziaływania. Są to sytuacje typu: unikanie występów publicznych, referatów, unikanie telefonów, unikanie przedstawiania się, unikanie rozmów z obcymi ludźmi, robienie wszystkiego aby nie być w centrum zainteresowania.

 

Brak pewności siebie i niska samoocena

Często osoby cierpiące na fobię społeczną są niepewne swoich zachowań i mają niską samoocenę. Zazwyczaj jest duża niechęć do bycia przedstawionym innym ludziom, często strach przed jedzeniem w obecności innych. Niekiedy wydarzenia postrzegane jako przyjemne, np.: pójście do restauracji lub kina, są męczarnią dla ludzi cierpiących na tego rodzaju lęk.

 

Fobia społeczna w miejscu pracy

Fobia społeczna może manifestować się poprzez unikanie sytuacji, które oznaczają konfrontację z kolegami z pracy czy też osobami postrzeganymi jako autorytet. To może dramatycznie wpłynąć na wyniki w pracy i powodować nieustający stres.

 

Inne efekty fobii społecznej

Z upływem czasu stan ciągłego społecznego lęku może doprowadzić do stanów depresyjnych. Czasami cierpiący tak bardzo unika miejsc publicznych, że pojawia się agorafobia (lęk przed otwartą przestrzenią). Niektórzy ludzie z fobią społeczną pomagają sobie, pijąc alkohol, biorąc narkotyki, co często kończy się uzależnieniem i jest przyczyną coraz to bardziej złożonych problemów.

Dlatego warto zgłosić się do specjalisty i podjąć leczenie, gdy pojawiają się pierwsze symptomy lęku.powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 21 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www