aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psychoterapii - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie

  07. Uzależnienia a zwłaszcza leczenie alkoholizmu.

Jest wiele uzależnień, z którymi przychodzą pacjenci pytając o pomoc. Większość uzależnień bardzo dobrze poddaje się leczeniu metodami hipnoterapeutycznymi. Najwięcej pacjentów przychodzi do naszego ośrodka lecząc takie problemy jak: alkoholizm, narkomania, palenie papierosów ale także nadwaga, otyłość itp.

Uzależnienia, które można leczyć w transie:
- palenie papierosów,
- objadanie się,
- alkoholizm,
- narkomania
- obgryzanie paznokci,
- obsesyjne czyszczenie, mycie,
- uzależnienie od hazardu,
- erotomania
- hazard, itp.

W walce z nałogami bardzo ważna jest motywacja osoby do poradzenia sobie z nałogiem.

Hipnoterapia w chorobie alkoholowej - leczenie alkoholizmu.

Hipnoza może być stosowana w terapii zespołu uzależnienia od alkoholu ( alkoholizm ) jako samodzielna technika albo też element psychoterapii.
W pierwszym przypadku sugestie hipnotyczne podczas transu służą do eliminacji niepożądanego objawu, jakim jest patologiczne nadużywanie alkoholu. Popularna jest technika awersyjna (tworzenie odruchu unikania niepożądanego zachowania poprzez skojarzenia np. odruchu obrzydzenia z zapachem czy smakiem alkoholu). Można wykorzystywać hipnozę także do zmiany nastawienia uzależnionego do leczenia i swojego nałogu.
W drugim ze wzmiankowanych powyżej zastosowań wykorzystuje się hipnozę w psychoterapii, która poza eliminacją używania substancji, prowadzi do zmian psychologicznych. W hipnoterapii osób uzależnionych ( leczenie alkoholizmu), obok powodowania awersji do alkoholu, najważniejsza jest redukcja poczucia przymusu picia, a także umiejętności odmawiania. Dotyczy to szczególnie wstępnej fazy leczenia. Następnie osoby uzależnione na nowo uczą się rozumienia siebie, swojego życia i swojej choroby, porządkują swoje życie uczuciowe i uczą się konstruktywnych sposobów zaspokajania swych potrzeb, pozytywnego stosunku do samego siebie oraz umiejętności potrzebnych do trzeźwego życia.
Hipnoza może posłużyć również do redukcji nerwicowego lęku odczuwanego przez pacjenta, który wcześniej przy pomocy alkoholu starał się od niego uwolnić. Do diagnostyki przyczyn nałogu wykorzystać można tzw. regresję wieku - czyli zasugerowany powrót do minionych, często zapomnianych przeżyć, będących podstawą później ukształtowanego nałogu.
W hipnoterapii uzależnienia od alkoholu ( alkoholizm ) sukces terapeutyczny zależy przede wszystkim od wielu czynników niehipnotycznych. Należą do nich: motywacja do leczenia, stopień uzależnienia, wiara w skuteczność hipnozy, predyspozycje osobowościowe, oddziaływanie środowiskowe na pacjenta. Warunkiem powodzenia tej metody jest dostosowanie technik hipnotycznych do cech pacjenta oraz relacja interpersonalna hipnoterapeuty z pacjentem.
       Aby terapia w chorobie alkoholowej była skuteczna, ważne jest zaangażowanie się pacjenta w terapię, współpraca z terapeutą. Hipnoterapia jest to szybka i skuteczna metoda. Oferujemy naszym pacjentom terapię z osobami uzależnionymi i współuzależnionymi. Jeśli masz problem z alkoholem zgłoś się do naszego ośrodka. Zapewnimy ci pomoc doświadczonych specjalistów uzależnień i hipnoterapeutów.

Rzucenie palenia papierosów

Mechanizmy samooszukiwania polegają między innymi na tym, że osoba dobrze wie jakie są konsekwencje palenia papierosów, jednak nie dopuszcza tej wiedzy do swojej świadomości..
Ogólnie rzecz biorąc osoby uzależnione od nikotyny same siebie oszukują. Nie chcą się przyznać przed sobą, że ich nałóg może przyczynić się do ciężkich chorób lub nawet ich zabić. Posiadają wiedzę na temat szkodliwości palenia, ale nie wiążą tych faktów z własną osobą - tak jakby to ich nie dotyczyło.
Hipnoterapia polega na tym, by pokonać mechanizmy samooszukiwania, poprzez docieranie do podświadomości. Osoba uzależniona musi w pełni zdać sobie sprawę z tego jak wielką krzywdę sobie wyrządza i jak wiele ryzykuje.
By pokonać te mechanizmy stosujemy w hipnozie techniki awersyjne. Polegają one na skonfrontowaniu osoby ze wszystkimi szkodliwymi skutkami palenia.
Dodatkowo, pracując z podświadomością, kojarzymy palenie papierosów z jakimś mocno awersyjnym bodźcem powodującym niezwykle nieprzyjemne reakcje (dobranym specjalnie dla indywidualnej osoby).
Co więcej, bardzo ważne jest by wzmocnić motywację i determinację osoby uzależnionej do rzucenia palenia. Poszukujemy różnych pozytywnych aspektów oswobodzenia z nałogu. Następnie, poprzez sugestie, argumenty te przekazywane są do podświadomości.
W naszym ośrodku stosujemy w hipnozie: techniki wizualizacji, techniki awersyjne oraz sugestię. Efekty są bardzo dobre.
Czasami praca z nałogiem przebiega dłużej - kilka sesji. Podczas terapii należy zrozumieć co kryje się za nałogiem. Papieros często jest substytutem jakiejś nieświadomej intencji. To znaczy, że osoba pali po to, by na przykład dać sobie chwilę relaksu, poczuć wolność i niezależność, rozładować agresję, wzmocnić pewność siebie. Jest to praca bardzo indywidualna, na której analizuje się nieświadome potrzeby i poszukuje się innych możliwości zaspokojenia tych potrzeb (nie poprzez palenie papierosów).
Hipnoterapia jest jedną ze skuteczniejszych terapii osób uzależnionych. Sukces polega na tym, że osłabiane są mechanizmy obronne świadomości i wiedza na temat nałogu dociera do głębszej części umysłu - do podświadomości. A to właśnie w podświadomości leżą przyczyny nałogu i trudności, by się z niego uwolnić.

powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Prowadzimy terapię przez internet. Zapraszamy więcej...
Nasz Ośrodek istnieje od 21 lat. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Polityka Prywatności
www.eura7.com - projektowanie stron www