aktualności strona g Kontakt
Ośrodek Hipnozy
i Psyhoterapi - Gutkowski
Zarejestruj się on-line na sesję terapeutyczną do jednego z terapeutów przyjmujących w Ośrodku Hipnozy i Psychoterapii Gutkowski

Hipnoterapia dla Ciebie
 

Leczenie alkoholizmu


Hipnoterapia w chorobie alkoholowej - leczenie alkoholizmu.


Hipnoterapia jest skuteczną metodą leczenia choroby alkoholowej.

W dość krótkim czasie może przyczynić się do zlikwidowaniu patologicznego nadużywania alkoholu. Stosowanie hipnozy w naszej pracy najczęściej stanowi element psychoterapii i wówczas leczenie alkoholizmu jest bardziej kompleksowe i prowadzi do zmian psychologicznych. Obok tworzenia awersji do alkoholu redukuje się także przymus picia m.in. przez trenowanie asertywności. Czyni się to przede wszystkim w początkowym stadium terapii. Na następnych etapach pacjenci uczą się nowego, pozytywnego traktowania własnej osoby, jak żyć z alkoholizmem, oraz nabywają umiejętności niezbędnych do życia w trzeźwości.

W leczeniu alkoholizmu hipnozą dość często terapeuta czyni skojarzenie ze smakiem alkoholu, bądź aromatem - uczucia obrzydzenia. Metoda ta nazywana jest awersyjną i służy wywołaniu odruchu unikania kontaktu z alkoholem. Stosowana jest też czasami do zmiany nastawienia pacjenta wobec własnej choroby i jej leczenia.

Hipnoza sprawdza się także podczas redukowania lęków nerwicowych, wcześniej zaspakajanych przez pacjentów za pomocą alkoholu. Niezastąpiona okazuje się często także przy diagnostyce przyczyn nałogów, gdzie wykorzystuje się np. regresję wieku - tj. wywołany sugestią powrót do wcześniejszych, niejednokrotnie zapomnianych doświadczeń, leżących często u podstaw alkoholizmu.

Pozytywny skutek podczas leczenia alkoholizmu za pomocą hipnoterapii uzależniony jest w dużej mierze od czynników nie związanych bezpośrednio z hipnozą. Są to np.dość duża motywacja do zmiany, wiara w skuteczność tej metody, stopień uzależnienia, wpływ najbliższego otoczenia, osobiste predyspozycje i in.. Warunkiem koniecznym dla sukcesu hipnoterapii jest dopasowanie terapii do indywidualnych cech osoby leczonej, a także odpowiednia relacja pacjenta z terapeutą.
      

Leczenie alkoholizmu może być skuteczne tylko przy pełnym zaangażowaniu pacjenta w terapię. Przy spełnieniu pewnych warunków leczenie przez hipnozę może być metodą nie tylko efektywną, ale także szybką. Nasz ośrodek oferuje terapię osobom uzależnionym i współuzależnionym (koalkoholizm). Dzięki naszemu zespołowi doświadczonych psychologów i hipnoterapeutów, możemy skutecznie pomóc Ci w naprawie Twojego życia. Jeśli masz problem z alkoholem - zgłoś się do nas.


Uzależnienia a zwłaszcza leczenie alkoholizmu

Jest wiele uzależnień, z którymi przychodzą pacjenci pytając o pomoc. Większość uzależnień bardzo dobrze poddaje się leczeniu metodami hipnoterapeutycznymi. Najwięcej pacjentów przychodzi do naszego ośrodka lecząc takie problemy jak: alkoholizm, narkomania, palenie papierosów ale także nadwaga, otyłość itp. Nie tylko leczenie alkoholizmu może być wspomagane przez hipnozę. Metoda ta sprawdza się w terapii większości nałogów, z którymi pacjenci przychodzą do naszego ośrodka. Najczęstsze problemy, z którymi pracujemy to (oprócz alkoholizmu) narkomania, nikotynizm, a także otyłość. Przy większości z nich jesteśmy w stanie skutecznie pomóc. Trans hipnotyczny może być niezastąpiony także przy leczeniu zaburzeń obsesyjno - kompulsywnych: objadaniu się, obgryzania paznokci, uzależnieniu od hazardu, erotomanii itd.. Zadzwoń i dowiedz się, czy jesteśmy w stanie Ci pomóc.


powrót do listy

Zadzwoń do nas! Telefony są czynne codziennie od godziny 9:00.
   508 771 780   

Profesjonalny Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski w Warszawie zapewnia fachową pomoc wszystkim potrzebującym. Dobry psycholog pomoże Państwu uporać się z takimi problemami, jak nerwica, depresja czy zaniżona samoocena. Prowadzimy także leczenie uzależnień, a w szczególności alkoholizmu i nałogu tytoniowego, depresji, nerwicy oraz terapię rodzin i par. Psychoterapia wykorzystująca najskuteczniejsze metody terapeutyczne pomoże Państwu odnaleźć źródło problemów i podnieść jakość swojego życia. Nasze placówki: Warszawa, Łódź, Katowice, Bielsko-Biała, Lublin, Ciechanów.
Zapraszamy.


Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski : Warszawa, ul. Nowogrodzka 56

Aktualności:
Mamy już 18 lat! Nasz Ośrodek istnieje i rozwija się dzięki Państwu. Cieszymy się i dziękujemy za zaufanie. więcej...
Gabinet w Warszawie, ul.Opaczewska 71 / 34. Gabinet w Bielsku-Białej, ul.3 Maja 25 oraz gabinet w Katowicach, przy ul. Rymera 5 / 5. Zapraszamy! więcej...
Copyright © 2006 Ośrodek Hipnozy i Psychoterapii - Gutkowski - Psychoterapia Warszawa. Wszelkie Prawa Zastrzeżone